کتاب ” قدرت و سیاست در میدان ورزش ” چاپ شد

مؤلف و مترجم کتاب گفت: با مطالعه‌ی منابع روز دنیا در حوزه‌ی ورزش و سیاست موفق به تألیف، ترجمه‌ و چاپ نخستین کتاب خود با عنوان ” قدرت و سیاست در میدان ورزش ” شدم.

حمیدرضا اله یاری مؤلف و مترجم کتاب ” قدرت و سیاست در میدان ورزش “ در گفت و گویی اختصاصی با خبرنگار نبأپرس در خصوص روند چاپ نخستین کتاب خود اظهار کرد: جرقه‌ی اولیه‌ی کتاب قدرت و سیاست در میدان ورزش، سال‌ها پیش و زمانی که به‌عنوان یک ورزشکار حرفه‌ای و ملی، در مسابقات جهانی شرکت می‌کردم، در ذهنم شعله کشید و در این مسیر قدم برداشتم.

وی افزود: در سفرهایی که به کشورهای مختلف داشتم، برنامه‌ها و هدف‌گذاری‌های کشورهای پیشرفته مثل چین را بررسی کردم که چگونه از ورزش در راستای افزایش پرستیژ ملی، یک‌پارچه کردن مردم، تقویت عِرق ملی و تصویرسازی مثبت و جذاب از کشور چین برای جهانیان استفاده می‌شد و انگیزه بیشتری برای چاپ کتاب با این موضوع را گرفتم.

اله یاری با اشاره به نقش سیاست در میدان ورزش عنوان کرد: در پس همه‌ی این برنامه‌ها، نخبگان سیاسی زبده قرار داشتند که حداکثر بهره‌برداری سیاسی و ملی را از ورزش می‌کردند. اما در کشور خودم، ایران، نه‌تنها شاهد این سیاست‌ها نبودم، بلکه در پاره‌ای اوقات، مشاهده می‌کردم که با مدیریت ناکارآمد در حوزه‌ی ورزش و به‌ویژه فوتبال، احساسات و افکار عمومی را جریحه‌دار می‌کردند.

وی در ادامه یادآور شد: این دغدغه همراه من بود تا اینکه در سال ۱۳۹۷ مقطع دکتری دانشگاه تهران پذیرفته شدم و با توجه به فضای علمی مناسب حاکم بر دانشگاه، اقدام به مطالعه‌ی منابع روز دنیا در حوزه‌ی ورزش و سیاست کردم که حاصل آن، تألیف و ترجمه‌ی کتاب  ” قدرت و سیاست در میدان ورزش “  است که به چاپ رسید.

اله یاری در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم این کتاب که نخستین اثر چاپ شده بنده است، مقدمه‌ای بر اتخاذ شیوه‌های علمی و کارآمدی در حوزه‌ی ورزش ، به‌ویژه بهره‌برداری از ورزش در راستای تحکیم وحدت ملی و شناساندن جایگاه رفیع فرهنگ و تمدن ایرانی به جهانیان باشد و مورد اقبال اهالی نشر و کتاب قرار گیرد.

گفتنی است حمیدرضا اله یاری مؤلف و مترجم کتاب ” قدرت و سیاست در میدان ورزش “  در حال حاضر شهردار شهر جدید پرند است.

انتهای پیام/

 


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =

دکمه بازگشت به بالا