کتاب ” لشگر تک نفره ” مجموعه ای از ۱۱۰ رباعی در وصف شهید سلیمانی چاپ شد + عکس

مجموعه ۱۱۰ رباعی شاعر ایرانی حسین جعفری در وصف سردار شهید حاج قاسم سلیمانی چاپ شد.

به گزارش نبأپرس، کتاب “ لشگر تک نفره  ” مجموعه ۱۱۰ رباعی شاعر ایرانی حسین جعفری در وصف سردار شهید حاج قاسم سلیمانی چاپ شد.

کتاب " لشگر تک نفره " حسین جعفری

حسین جعفری یکی از شاعران ایرانی است که با مدرک دیپلم علوم انسانی و ۴۷ سال سن که از سال ۹۰ شعر رو به صورت حرفه ای از انجمن فرهنگسرای خاوران شروع کرده و به لطف خدا ۱۱۰ رباعی در قالب یک مجموعه در وصف سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی شعر سروده است.

یکی از رباعی های کتاب ” لشگر تک نفره ” حسین جعفری

در معرکه ها یک تنه سلطان هستی
تو باعث افتخار ایران هستی

از خنده ی دیپلمات سودی نرسید
امروز فقط تو ،،مرد میدان،، هستی

وی گفت: عِرق ایرانی و مسلمانی و ولایت مداری سردار سلیمانی چه در حرف و چه در عمل خیلی برای من تاثیر گذار بود، این شهید بزرگوار مانند برخی از مسئولین تنها اهل شعار نبوده بلکه بعد از حرف زدن به آن عمل هم می کردند و نماد یک مسلمان واقعی در عبادت، اطاعت، شجاعت، رشادت و عاشق ولایت بودند.

یکی از رباعی های کتاب ” لشگر تک نفره ” حسین جعفری

در کشور ما عطر خوش یاس رسد
با نغمه ی عشق و شور و احساس رسد

این قاسم ما بود که آمد میدان
پس وای اگر نوبت عباس رسد

جعفری با اشاره به زمان سرودن مجموعه اشعار خود بیان کرد: سرودن این مجموعه حدود 6 ماه زمان برد و در هفتصد نسخه ماه گذشته چاپ گردید و در مرحله ی رونمایی و نقد مجموعه کتاب شعرم هستم.

یکی از رباعی های کتاب ” لشگر تک نفره ” حسین جعفری

در غفلت نفس خویش زندانی نیست
هر چند دگر سپاه سفیانی نیست

فرمانده ی جنگ نامنظم به یقین
جز ابروی،قاسم سلیمانی نیست

وی افزود: ان شاءالله اگه نهادهای دولتی، خصوصا سپاه ، بسیج و ارتش که دومین سالگرد شهادت سردار دلها رو پیش رو داریم به منظور حمایت شاعر و فرهنگ غنی ادبیات مقاومت این مجموعه فرهنگی را خریداری کنند و حتما با این اقدام این اثر به مرحله چاپ دوم خواهد رسید.

یکی از رباعی های کتاب ” لشگر تک نفره ” حسین جعفری

تیر آمد و در گوشه ی چشم تو نشست
ترکش که رسید ابروان تو شکست

روزی که به تشییع تو ایزد آمد
بر دوش فرشتگان شدی دست به دست

جعفری با اشاره از ایجاد انگیزه خود نسبت به سرودن مجموعه اشعار در وصف شهید سلیمانی عنوان کرد: بنده شاعر هستم و عاشقانه برای این کار داوطلب شدم تا به اندازه ی خود در راه حفظ شعائر شهادت و روحیه ی دفاع از سرزمین های اسلامی و حرم اهل بیت (ع) و مدافعان حرم و همچنین جبهه مقاومت قدمی بردارم و حال نوبت سازمانها و دولت هست تا با خرید کتاب “ لشگر تک نفره  ” بنده را حمایت کنند.

یکی از رباعی های کتاب ” لشگر تک نفره ” حسین جعفری

تو آمدی و کویر کرمان شد سبز
از سرخی تو تمام لبنان شد سبز

سردار جهاد ( لشگر تک نفره )
از برکت خونت همه ایران شد سبز

وی در پایان گفت: کتاب بنده اولین مجموعه هست که به صورت یکپارچه در وصف سردار دلها چاپ شده است و کتابهای دیگر شعرا راجع به مطلب دیگری به جز شهادت و مقاومت بوده است و در میان اشعار خود چند سروده ای هم در وصف سردار دلها داشته اند و یا اینکه جهت شرکت در جشنواره های استان های مختلف مجموعه ای از همکاری و تجمیع چندین شاعر گرد آوری و برای سردار دلها چاپ شده است، و بر خود می بالم که کتاب شعر “ لشگر تک نفره  ” توسط بنده سروده شده است.

کتاب " لشگر تک نفره  " حسین جعفری

انتهای پیام/

 


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 2 =

دکمه بازگشت به بالا