گوترش خواستار آتش‌بس و بازگشایی بنادر و فرودگاه‌های یمن شد

دبیرکل سازمان ملل متحد ضمن ابراز نگرانی درباره ادامه حملات هوایی ائتلاف سعودی به صنعاء، الحدیده و دیگر نقاط یمن طی روزهای اخیر، بر لزوم برقراری آتش‌بس و بازگشایی فرودگاه‌های یمن و آغاز گفت‌وگوهای جدی تأکید کرد.

به گزارش نبأپرس، «آنتونی گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد به‌دنبال تشدید حملات ائتلاف سعودی به یمن و کشته شدن 70 نفر در بمباران زندانی در صعده گفت که «آنچه پرونده یمن به آن نیاز دارد، آتش‌بس و بازگشایی بنادر و فرودگاه‌های این کشور قبل از آغاز گفت‌وگوی جدی است».

وی مدعی شد: سازمان ملل در راستای برقراری آتش‌بس دائمی در یمن و ازسرگیری یک روند سیاسی فراگیر برای پایان دادن به جنگ و درگیری فاجعه‌بار تلاش می‌کند.

دبیرکل سازمان ملل متحد همچنین درباره ادامه حملات هوایی ائتلاف سعودی به صنعاء، الحدیده و دیگر نقاط یمن طی روزهای اخیر ابراز نگرانی کرده است.

گوترش این اظهارات را در نشست ویژه اعضای مجمع عمومی سازمان ملل در مقر سازمان بین‌المللی در نیویورک که برای گوش دادن به اولویت‌های دبیرکل سازمان ملل در سال 2022 برگزار شد، عنوان کرد.

از سوی دیگر، دبیرکل سازمان ملل در حالی مدعی تلاش برای برقراری آتش‌بس در یمن شده است که ائتلاف آمریکایی ـ سعودی ـ اماراتی همواره شمال یمن را بمباران می‌کند.

ائتلاف متجاوز دیشب به‌شدت مناطقی از صنعاء را هدف حملات هوایی خود قرار داد. ائتلاف سعودی اماراتی صبح جمعه همچنین زندان مرکزی استان صعده (شمال غرب) و چند منطقه دیگر را هدف قرار داد که تنها در زندان مرکزی، 77 نفر شهید شده‌اند و 138 نفر دیگر زخمی شده‌اند.

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 2 =

دکمه بازگشت به بالا