240 برنامه شاخص همزمان با هفته بسیج در شهرستان رباط کریم اجرا می شود + فیلم و عکس

فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم گفت: در هفته بسیج 240 عنوان برنامه شاخص فرهنگی و اجتماعی توسط سپاه ناحیه امام حسن مجتبی (ع) در شهرستان رباط کریم برگزار می شود.

به گزارش نبأپرس از رباط کریم، سرهنگ علی اصغر شهیری فرمانده سپاه ناحیه امام حسن مجتبی (ع) شهرستان رباط کریم در نشست خبری ظهر امروز با اصحاب رسانه ضمن گرامیداشت هفته بسیج اظهار کرد: نقش آفرینی بسیج در تمام عرصه ها به عنوان یک الگو و تفکر بسیجی مطرح است و امروز ما شاهد حضور نیروهای بسیجی و جهادی بسیجیان مخلص خدا در تمام عرصه های کشور هستیم.

وی افزود: نیروهای بسیجی ما هرجا که حوادثی رخ می دهد و مردم عزیز کشور نیاز به کمک دارند اعم از سیل،زلزله،کرونا،کمک مومنانه،مرمت و خدمات عمرانی، بهداشتی،پزشکی و سایر عرصه ها حضور پر رنگ و بی ادعای بسیجیان هستیم و با جان و دل خدمات مورد نیاز را به مردم ارائه می دهند.

سرهنگ شهیری با اشاره به تفکر بسیجی بیان کرد: امروز تفکر بسیجی در کشور زبانزد عام و خاص است و این تفکر در منطقه هم حاکم گردیده است و به نوعی الگوی کشورهای همسایه و منطقه شده است ، همین تفکر باعث کسب پیروزی ها و موفقیت های نیروهای جهادی و حزب اللهی در کشورهای عراق،سوریه،لبنان،افغانستان،پاکستان و یمن و امثال آن در جهان شده است و ایران الگوی تفکر بسیجی را به سایر کشورها اشاعه و توسعه داده است.

فرمانده سپاه رباط کریم گفت: نا امنی مقوله ای نیست که فقط شامل کشور ما باشد و این موضوع در جهان هم حاکم است و شامل کشور ما هم می شود ولی امروز می بینیم،اقتدار و تفکر بسیجی و جهادی نیروهای مسلح باعث ارتقا امنیت و اقتدار کشور ایران شده است و این امنیت مرهون فعالیت نیروهای مسلح و بسیجی است و اقتدار و امنیت کشور هدیه تفکر بسیجی به مردم عزیز کشور می باشد و تفکر و الگوی بسيج در کشور های مختلف تکثر پیدا کرده است و فرمانده این تفکر شهید سرافراز سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی تربیت شده مکتب اسلام در منطقه است.

وی در ادامه عنوان کرد: بسیج شهرستان رباط کریم در عرصه سازندگی و محرومیت زدایی با جمع آوری کمک های مردمی توانست ۸۰ واحد مسکونی را در سال گذشته و 50 واحد مسکونی را در سال جاری مرمت و بازسازی کند و در شهرستان به ویژه مناطق سفیدار ، کیکاور ، پرندک و الارد برای مردم این اقدامات مشهود می باشد.

سرهنگ شهیری در خصوص برنامه های اجرایی هفته بسیج در شهرستان رباط کریم بیان کرد: در هفته بسیج 240 عنوان برنامه شاخص فرهنگی و اجتماعی و معیشتی  توسط سپاه ناحیه امام حسن مجتبی (ع) با شعار بسیج‌ پاره تن مردم برگرفته از فرمایشات مقام معظم رهبری است در شهرستان رباط کریم اعم از برگزاری رزمایش بزرگ اقتدار بسیجیان در مرقد مطهر امام خمینی (ره)، غبار روبی گلزار شهدا، دیدار و تجلیل از خانواده های شهدا،برگزاری آبروی محله،تجلیل از بسیجیان طرح حاج قاسم سلیمانی و کرونا،کمک مومنانه و سایر برنامه های فرهنگی و اجتماعی برگزار می گردد.

فرمانده سپاه رباط کریم بیان کرد: برنامه های هفته بسیج از روز شنبه ۲۹ آبان ماه سال جاری تا روز جمعه ۵ آذر با برنامه بسیج و اقتصاد مقاومتی در روز اول در محله های اسلامی آغاز می شود و در هر روز با یک عنوان و برنامه هایی تحت عناوین همان روز با حضور مسئولان شهرستان رباط کریم برگزار می گردد.

وی در ادامه گفت: در برنامه های عمرانی و شهری ، سالن‌ورزشی و مدرسه ای که در حال ساخت و تکمیل است در هفته بسیج به بهره برداری می رسد و در ادامه برگزاری مسابقات فرهنگی و ورزشی و اهدا جوایز و همچنین از قهرمانان مسابقات جهانی و کشوری در شهرستان رباط کریم تجلیل به عمل می آید.

سرهنگ شهیری با اشاره به شعار سال تولید و مانع زدایی و پشتیبانی بیان کرد: به منظور حمایت از تولید دو کار تخصصی در هفته ببسیج در شهرستان،یکی برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و عرصه محصولات تولید کنندگان بدون واسطه و به صورت مستقیم و دیگری اجرای شیفت ایثار کارگران در کارخانجات در وقت آزاد شخصی و کار برای رونق تولید کشور در شهرستان برگزار می شود.

وی افزود: در هفته بسیج همچنین برنامه های تحت عنوان اعزام‌گروه های پزشکی به مناطق مختلف ،برپایی میز خدمت و پاسخگویی مسئولین به مردم، اجرای گروه های سرود و برنامه های شاد و سرگرمی ، برنامه های شعر ، چاپ و اهدا تمبر افتخاری بسیج به تعداد خانواده های شهدای بسیج، رفیق شهید هر بسیج یک خدمت و پویش در فضای مجازی ، ارائه مشاوره ای به خانواده ها، نواختن زنگ‌بسیج در مدارس ، پایگاه بسیج اسوه شهرستان و اعزام‌ برای بازدید و سایر برنامه اجرا می گردد..

فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم در پایان خاطر نشان کرد: در ۵ آذر و روز پایانی هفته بسیج ، همایش پیاده روی خانوادگی ، میقات صالحین
و سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه برگزار و برنامه های این هفته به پایان می رسد.

 

تصاویر نشست خبری فرمانده سپاه شهرستان رباط کریم

 

انتهای پیام/

 

 


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + هجده =

دکمه بازگشت به بالا