امام جمعه رباط کریم: با دست پر در مذاکرات برجام حاضر شدیم

امام جمعه رباط کریم با اشاره به گرامیداشت روز پرستار و ولادت حضرت زینب (س) گفت: برای ایثار و فداکاری پرستاران باید تمام قد ایستاد و از آنها تقدیر کرد.
به گزارش نبأپرس، حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی امام جمعه رباط کریم در سخنانی ضمن گرامیداشت روز پرستار و ولادت حضرت زینب(س)، عنوان کرد: مساله سلامت از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است و یکی از نعمت های بزرگ الهی است که تا متنعم هستیم قدرش را نمی دانیم، «نعمت سلامتی» وقتی به مخاطره می افتد اهمیت خودش را دو چندان می کند. وقتی انسان سلامتش را از دست داد تازه متوجه می شود، چه نعمت بزرگی داشته که قدرش را ندانسته است. پزشکان، پرستاران و کادر درمانی اعطا کننده این نعمت بزرگ و تامین کننده سلامت برای آحاد جامعه هستند. نقش پرستار در این میان بسیار برجسته است. چرا که مراقبت بالینی تنها نیست و پرستاری علاوه بر درمان جسم درمان روح بیمار را هم فداکارانه انجام می دهند. پرستاری شغل شریف و بسیار سخت، طاقت فرسا و زیان آوری است. مواجه با مریض و فرد دردمند علاوه بر اینکه باید بیماری جسمی او معالجه شود، پرستاران به مسائل عاطفی و روحی هم توجه می کنند که این موضوع کار پرستاری را دو چندان و سنگین می کند.

وی ادامه داد: هرچند تا سال ها قبل عنوان «روز پرستار» در اذهان مردم به یک روز اختصای می یافت، اما در این دو سال بحران کرونا ملت ایران همانند همه جهانیان از جان گذشتگی پرستاران را در همه روزها و شب ها هجوم مرگبار شیوع ویروس کرونا دیدند و تحسین کردند ایثارگری و فداکاری کادر درمان و پرستاران را. به احترام پرستار و به منظور ارزش گذاری خدمات مدافعین سلامت تمام قد بایستد و از ایثار و فدکاری آنها تقدیر کرد چرا که در مدت دو سال کرونا پرستاران ما ایثار کم نظیری را به نمایش گذاشتند و جان دادند تا جان دیگری را نجات دهند.

امام جمعه رباط کریم با اشاره به اینکه پرستاری عشق و انگیزه بالا می خواهد، افزود: برخی می گویند، پرستار حقوق می گیرد ، نه این گونه نیست . دراین دوران دو سال مقابله با کرونا از جامعه شریف کادر سلامت، 156 نفر به شهادت رسیدند تا این ویروس منحوس کنترل شود و دوره گذار را تمام کنیم. در این برهه ملت ایران با تمام وجود، از جان گذشتگی پرستاران را در پیشگاه خداوند محفوظ نگه می دارد. این روز را به پرستاران شهرستان رباط کریم تبریک می گویم و از خدای متعال سربلندی و توفیق بیشتر برای این عزیزان آرزومندم. تلاش هایی که مدیر مومن، سخت کوش دکتر اسدی مدیریت بیمارستان رباط کریم به نمایندگی از جامعه درمان و پرستاران امروز سخنانی را ایراد کردند که از زحمات ایشان و همه کادر درمان تقدیر و تشکر می کنیم.

حجت الاسلام ترابی با اشاره به مذاکرات برجامی وین، تاکید کرد: مذاکرات دورجدید وین درهفته گذشته و پس از 5 روز پایان از سر گرفته شد و جمهوری اسلامی با دست پر به مذاکره رفت. آمریکایی ها با صهیونیست ها و اروپایی ها با مدار تهدید حرکت کردند و مقصر نمودن هیات مذاکره دهنده را می خواهند عنوان کنند. در طول این ده روز هیات ایرانی مطالبه اصلی را لغو همه تحریم ها و راستی آزمایی و ارایه تضمین از طرف مقابل مطرح کردند و از موضع خود عقب ننشستند و از حقوق ملت ایران کوتاه نیامدند. خود غربی ها اذعان کردند که ایران اسلامی با دست پر به پای میز مذاکره آمدند. این اعتراف خود آنها است که می گویند این ایران است که ما را تحت فشار قرار می دهد. آمریکا برای مذاکره به ایران دارد التماس می کند این را یک نشریه غربی در یادداشت های خود انعکاس داده است.

وی خاطرنشان کرد: اکنون نفوذ منطقه ای ما بیشتر و بیشتر شده است و در بخش صادرات خوب کار می کنیم. اکنون با دست پر پای میز مذاکره شدیم و برای لغو تمام تحریم ها مذاکره می کنیم. اما مزدوران آنها با القای شکست و الصاق سیگنال به سمت غرب به ایران ایراد می گیرند که این مطالبه شما زیاده خواهانه است. دوران باج خواهی آمریکا گذشته است. ملت و دولت ایران در برابر زیاده خواهی آنها خواهد ایستاد و در دفاع از حقوق مسلم خودشان ذره ای عقب نشینی نخواهند کرد. قطعا نتیجه این ایستادگی و مقاومت پیروزی ملت ایران بر زورگویان عالم خواهد بود.
گفتنی است در پایان مراسم نماز جمعه از چند تن از پرستاران فعال در بخش های کرونای بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س) رباط کریم تقدیرشد و همچنین از تلاش های مدیریت این بیمارستان دکتر حامد اسدی شریف تجلیل به عمل آمد.


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 15 =

دکمه بازگشت به بالا