امام جمعه پرند: در مکتب حاج قاسم ، پیوند قلبی و عملی با ولایت فقیه شرط عاقبت بخیری است + تصاویر

امام جمعه پرند گفت: در پی جلسات متعددی که برگزار شد و همچنین پی‌گیری‌های فرماندار شهرستان، در آینده‌ای نزدیک برخی از اداره‌های میدانی در شهر پرند دفاتر خود را راه‌اندازی خواهند کرد تا دیگر لازم نباشد مردم برای انجام امورات خود به شهرستان رباط‌کریم رفت‌و آمد کنند.

به گزارش نبأپرس از پرند، حجت‌الاسلام والمسلمین اسماعیل کاظمی امام جمعه شهر جدید پرند در خطبه‌های این هفته نماز جمعه، خود ضمن گرامیداشت سالگرد شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی، رحلت ملکوتی علامه محمد تقی مصباح یزدی، دهه بصیرت و حماسه عظیم تاریخی 9 دی و همچنین ایام شهادت حضرت زهرا (س) و تسلیت ایام فاطمیه همگان را به رعایت تقوای الهی در گفتار و مقدم قرار دادن دیگران بر خود در تمام شئون زندگی براساس سیره حضرت فاطمه (س) دعوت کرد.

وی خطاب به خود، مردم و همه مسئولان گفت: اگر قرار است به حضرت زهرا (س) اقتدا کنیم، نباید در برابر مشکلات شانه خالی کنیم ضعف معیشتی امروز بر مردم خصوصا شهر پرند زیاد است نسبت به آنچه که بر مردم اتفاق می‌افتد، بی تفاوت نباشیم.

حجت‌الاسلام کاظمی در خطبه دوم ضمن خیرمقدم به فرماندار، مدیران و رؤسای ادارات شهرستان برای حضور در شهر پرند و برگزاری میز خدمت در مصلی نماز جمعه انتخاب امید احمدی را به عنوان فرماندار جهادی، جوان و انقلابی به استاندار و مردم تبریک گفت و ادامه داد: ان‌شاء الله در آینده‌ای نزدیک برکات این انتخاب و حضور ارزشمند ایشان در شهرستان را شاهد خواهیم بود.

وی افزود: در آینده‌ای نزدیک برخی از اداره‌های میدانی در شهر پرند دفاتر خود را راه‌اندازی خواهند کرد تا دیگر لازم نباشد مردم برای انجام امورات خود به شهرستان رباط‌کریم رفت‌و آمد کنند.

حجت‌الاسلام کاظمی در بخش دیگری با اشاره به اقدامات خوب فرماندار در مدتی که وارد شهرستان شده و مسئوولیت پذیرفته‌اند گفت: یکی از اقدامات ایشان رسیدگی به مشکلات شهرک صنعتی پرند بوده است که 12 سال بود که فاز ۳ شهرک صنعتی پرند باید راه‌اندازی می‌شد که به خاطر گره‌های اداری این مهم اتفاق نیفتاده بود که با همت ایشان و همکاری و همیاری مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند و رئیس شهرک صنعتی پرند با حضور فرماندار و سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور و دبیر ستاد اقتصادی و مقاومتی قوه قضاییه این مهم رقم خورد و زمین 130 هکتاری تحویل شهرک صنعتی شد که امیدواریم بر اساس آنچه که قول داده‌اند شهرک صنعتی اشتغال را در شهر پرند و شهرستان رباط‌کریم توسعه دهند.

وی در ادامه با اشاره به سالگرد رحلت حکیم، عالم و فیلسوف حضرت علامه مصباح یزدی به ویژگی‌های مجاهد که در پیام رهبر معظم انقلاب در پیام تسلیت رهبری اشاره کرد و گفت: مجاهد کسی نیست که نظاره‌گر باشد، نشسته و رویدادها را از خانه و شبکه‌ها مختلف مرور می‌کند و در کف میدان نیست و به متن خطر نمی‌رود، مجاهد کسی است که وارد معرکه می‌شود و مرحوم علامه مصباح چنین ویژگی‌ای داشت و سوخت و از سوختن خود پیرامون جمهوری اسلامی را در حوزه‌های مختلف فلسفی و اعتقادی و عرفانی خودشان روشن کردند و برای ایشان گران هم تمام شد اما لحظه‌ای عقب‌نشینی نکرد.

امام جمعه شهر پرند در ادامه بیان کرد: علامه مصباح یزدی دشمن را می‌دید، می‌دانست دشمن یک واقعیت است نه یک توهم، باور داشت توطئه، توطئه است، اعتقاد داشت که انقلاب در یک اقیانوسی پرتلاطم و تنش‌های متعددی قرار گرفته است، لذا بی‌وقفه، شب و روز در حال تلاش بود و از هر فرصتی برای دفاع از خط اسلام ناب محمدی و خط اصیل انقلاب استفاده می‌کرد.

وی در بخشی دیگر از خطبه ضمن گرامی‌داشت سالروز شهادت حاج قاسم سلیمانی ضمن اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد وی گفت: ما امنیت و تمامیت خود را مدیون این شهید بزرگوار می‌دانیم.

حجت‌الاسلام کاظمی در ادامه تاکید کرد و گفت: همه کسانی که دم ار حاج قاسم می‌زنند، چه همرزمان او، چه سربازان و چه کسانی که می‌خواهند به او تاسی کنند بدانند که این شهید بزرگوار سوگند یاد می‌کند شرط عاقبت بخیری پیوند قلبی و عملی افراد با مقام ولایت فقیه است.

فرماندار رباط کریم

فرماندار رباط کریم: دفاتر ادارات شهرستان رباط کریم در پرند مستقر می شوند

ظهر امروز امید احمدی سرپرست فرمانداری شهرستان رباط کریم به همراه مدیران و روسای اداره‌ها و نهادهای شهرستان رباط کریم با حضور در مصلای نماز جمعه پرند ضمن تشکیل میز خدمت پاسخگوی دغدغه‌ها و سوالات مردم بودند.

سرپرست فرمانداری شهرستان رباط‌کریم که به عنوان سخنران پیش از خطبه‌های نماز دعوت شده بود در بیاناتی ضمن تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) و شهادت سردار دل‌ها حاج‌قاسم سلیمانی اظهار داشت: حضور در نماز جمعه برای بنده یکی از شرینترین، بهترین و بیادماندنی‌ترین  دیدارهای مردمی است که همواره از‌ آن استقبال می‌کنم.

احمدی گفت: همین امروز در شهر پرند شورای اداری تشکیل و در آن مصوب خواهد شد که همه ادارات از همین فردا باید مقدمات استقرار خودشان را در شهر پرند با کمک شرکت عمران، شهرداری و دانشگاه آزاد پرند عملیاتی کنند تا دیگر مردم لازم نباشد برای انجام کارهای اداری خود به رباط‌کریم مراجعه کنند.

وی در ادامه گزارشی از اقدامات انجام شده در طول مدت کوتاه مدیریت  خود برای مردم شریف شهرستان و خصوصا شهر پرند ارائه داد و گفت: متاسفانه کارهای انجام شده قبل بسیار ناچیز است، و کارهای نیمه‌تمام بسیار زیادی در بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی، مسکن، حمل‌و نقل، بهداشت و رفاه مردم وجود دارد که علی‌رغم تلاش برخی از کارشناسان و خبرگان این بخش‌ها به خاطر کم‌کاری و بعضا سوء استفاده برخی از افراد به نتیجه نرسیده است.

سرپرست فرمانداری شهرستان رباط‌کریم ادامه داد: به همین جهت دولت مردمی و انقلابی در صدد است از افکار و عملکردهایی که باعث این وضع موجود شده‌اند در تصمیم‌گیری‌های کلان استفاده نکند چرا که اگر این توانایی در فکر و عمل این افراد بود این بخش‌ها که سال‌هاست به تدبیر آنان اداره می‌شده است به نتیجه می‌رسید.

وی اضافه کرد: ما امروز در شهرستان رباط‌کریم به جای برنامه‌ریزی برای حکمرانی هوشمند با ایرادات و نقائص اداری مواجه هستیم، با بیکاری فقر، تبعیض، ناکارآمدی و بعضا سوء استفاده جهت منافع شخصی یا گروهی هستیم.

احمدی در ادامه گفت: امروز ما وقتی پای درددل مردم می‌نشینیم و مردم نیازهای اولیه و به حق را بیان می‌کنند بنده به عنوان خدمت‌گذار شرمنده مردم می‌شوم، مسائلی که طبیعتا باید سال‌ها پیش حل و فصل می‌شد.

وی در ادامه به بخشی از اقدامات انجام شده درباره پرند اشاره و گفت: پیگیری مشکلات شهرک‌های صنعتی، پیگیری کمبود آب شرب منطقه، پیگیری و برطرف شدن پخش شبکه‌های صدا و سیما در شهر پرند، سرکشی به برخی از مناطق منفصل شهری و بررسی مشکلات آن، پیگیری و حل مشکلات آب و فاضلاب و آسفالت مناطق مختلف، پیگیری مشکلات مراکز نظامی و انتظامی خصوصا در شهر پرند، تهیه ۲۰ تن ارزاق برای اقشار آسیب‌پذیر، برگزاری و جلسه و همفکری با گروه‌های مختلف نخبگان شهرستان و استفاده از ظرفیت آنان، نظارت و سرکشی سرزده از مراکز دولتی و خدمت‌رسانی، سرکشی از اقشار آسیب‌پذیر و بررسی مشکلات آنان از جمله مواردی بوده که در این مدت کوتاه انجام داده‌ایم.

امید احمدی در پایان با اشاره به مطالبات به حق مردم برای استقرار ادارات در شهر پرند بیان کرد: همین امروز در شهر پرند شورای اداری تشکیل خواهد شد و در آن مصوب خواهد شد که همه ادارات از همین فردا باید مقدمات استقرار خودشان را در شهر پرند با کمک شرکت عمران، شهرداری و دانشگاه آزاد پرند عملیاتی کنند تا دیگر مردم لازم نباشد برای انجام کارهای اداری خود به رباط‌کریم مراجعه کنند.

گفتنی است پیش از نماز جمعه این هفته میز خدمت شهرستان رباط کریم و پرند با حضور تمامی مدیران و امام جمعه پرند، فرماندار، فرمانده سپاه؛ بخشدار، مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پرند، شهرداران و اعضای شورای شهر  رباط کریم و پرند و تمامی مدیران ادارات مختلف شهرستان رباط کریم و پرند برای پاسخگویی و رفع مشکلات شهروندان پرندی و همچنین شرکت در شورای اداری شهرستان رباط کریم از ساعت 10 صبح در حیاط مصلی مسجد جامع امام علی (ع) مستقر و برگزار شد.

 

تصاویر میز خدمت و نماز جمعه پرند

انتهای پیام/


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 2 =

دکمه بازگشت به بالا