امیرعبداللهیان: هنوز انتظارات ما را برآورده نمی‌سازد

امیرعبداللهیان در گفتگوی تلفنی با بورل اظهار داشت: از زمان گفتگوی پیشین برخی تحولات مثبت در مذاکرات رخ داده است اما هنوز انتظارات ما را برآورده نمی‌سازد.

به گزارش نبأپرس،  جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و هماهنگ‌کننده ارشد مذاکرات وین، در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه کشورمان در خصوص روند مذاکرات جاری وین گفتگو و رایزنی کرد.

وی با ابراز “هم‌اکنون مذاکرات در برهه زمانی مهمی قرار دارد”، اظهار داشت: انتظار این است همه طرفها با یک دستور کار مشخص و در راستای رسیدن به توافق به وین بیایند و آماده اتخاذ تصمیم‌های سیاسی باشند.

امیرعبداللهیان نیز در این گفتگوی تلفنی ضمن تشکر از تلاشهای جوزف بورل، انریکه مورا و اتحادیه اروپا در جهت هماهنگ کردن مذاکرات اعلام کرد: از زمان گفتگوی پیشین برخی تحولات مثبت در مذاکرات رخ داده است اما هنوز انتظارات ما را برآورده نمی‌سازد.

رئیس دستگاه دیپلماسی تصریح کرد: ما با قاطعیت و صراحت به‌دنبال توافق خوب هستیم، اما با همین صراحت و قاطعیت بر حراست از خطوط قرمز و منافع ملی خود تأکید داریم.

وزیر امور خارجه در بخش دیگری از صحبتهای خود گفت: متأسفانه برجام در سالهای اخیر منافع اقتصادی برای ایران نداشته است. ما تنها در صورتی به یک توافق خوب می‌رسیم که تأمین‌کننده منافع اقتصادی ما به‌صورت پایدار و قابل اتکاء باشد.

امیرعبداللهیان در پایان بار دیگر خاطرنشان کرد: ایران برای رسیدن به یک توافق خوب مصمم است و در این راستا با اتحادیه اروپا به‌عنوان هماهنگ‌کننده برجام در ارتباط مستمر و نزدیک خواهد بود.


لینک خبر:دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

دکمه بازگشت به بالا